skok na obsah  banan webhosting

Sqely RS

DocumentsToGoJak na Češtinu

V ROM či na CD u mnoha modelů je přiložen kancelářský balík DocumentsToGo (DTG). DTG se vyvíjí a Dataviz vydává přibližně každé léto novou verzi. Během roku jsou k dispozici drobné opravy. Jedna verze je dodávána po celou dobu výroby modelu a zákazník si musí stáhnout update, chce-li používat nejnovější verzi. Drobné updaty jsou zdarma (vyžadují pouze free registraci verze, která byla přibalena k PDA), nové verze je třeba kupovat. Ani umístění v ROM není překážkou updatu, který je pak uložen do RAM a pro uživatele nahradí verzi v ROM. Nejnovější verze DTG jsou 6 a 7. Verze 7 se liší zejména lepší podporou češtiny.

Čeština v DTG 6

Podpora češtiny v této verzi není uspokojivá, doporučuje se update na v7. Otevírání nativních dokumentů nefunguje, synchronizace pouze když se na desktopu v Preferences ­ Tools v záložce Exchange nastaví formáty RTF a Excel 95.

S lokalizací PiLoc 3.6 se objevily nové možnosti ­ zejména otevírání nativních dokumentů, nefunguje ale jejich ukládání. Pro zákazníky, kteří mají zařízení s DTG6 a chtějí pouze prohlížet, lze doporučit DTG6. Zprovoznění:

1/ vytvořte nový textový dokument (ve formátu MS Word)
2/ ukažte na menu a v něm na Preferences
3/ deaktivujte volbu Enable Font Viewing
4/ potvrďte
5/ zavřete dokument, můžete jej smazat

Čeština v DTG 7

Čeština funguje pouze s lokalizací PiLoc, nikoli s Locale !!! (stav 05/05)

23.6 2005 Byla vydána aktualizace Locale pro Tungsten T5, kde došlo i k opravě lokalizace fontů pro DTG 7, bohužel je stále problém s exportem do nativních formátů XLS a DOC.

V této verzi je téměř bezproblémová podpora češtiny jak pro synchronizaci, tak při otevírání nativních souborů. Je třeba mít nainstalovanou lokalizaci PiLoc verze 3.6 či vyšší.

Nastavení na PC
V okně Tools ­ Preferences desktopové aplikace DTG nastavit formáty Word Processing a Spreadsheet na formáty MS Office. Pro RAM i kartu. Prezentace je možné nechat v SlideshowToGo, nativní PowerPoint jde pouze prohlížet, nikoli upravovat.

Nastavení na PDA
Aktivovat českou lokalizaci. Čeština funguje ve všech třech úrovních velikosti zobrazení (zoom). Pro zobrazování fontů stejných jako na desktopu (Times New Roman, Courier apod.) je třeba zakoupit a nainstalovat balík CzechToGo od Paragon Software (možno i prostřednictvím PalmHelp). Aktivace probíhá v menu otevřeného Wordového souboru checkboxem Enable Font Viewing . Pokud není nainstalováno CzechToGo, tato volba by měla být vypnuta ­ postup je stejný jako ve verzi 6 ­ viz výše.

Je nutné vždy používat pouze nativní formáty (Word, Excel) ­ i při tvorbě nových dokumentů na PDA. Synchronizace WordToGo a SheetToGo česky nefunguje.

created by banan.cz

created by banan.cz