skok na obsah  banan webhosting

Sqely RS

Jak psát pomocí Graffiti?


Psaní pomocí Graffiti 1 a Graffiti 2 je mírně odlišné, doporučujeme prostudovat mapu znaků pro Graffiti 1 a mapu znaků pro Graffiti 2.
Hlavní rozdíl spočívá v tom, že Graffiti 2 je více podobný klasickému psaní na papír. Mapu Graffiti znaků je možné také standardně vyvolat přímo v palmu svislým tahem od spodního okraje displeje k hornímu, popř. ji lze u některých (nejen) systémových aplikací vyvolat z menu volbou Graffiti.


Nejzajímavějším na systému Graffiti je, že se snaží zachovat takový způsob vkládání písmen a znaků do kapesního počítače, který by do značné míry imitoval klasické psaní na papír. Přitom ale současně vychází ze specifik daných rozměry a chováním kapesních počítačů a proto některá písmena zjednodušuje nebo i modifikuje, přičemž výsledný znak zobrazený na displeji je ale nezměněn. Způsob vkládání znaků je zobrazen na následujícím obrázku:


Verze Graffiti?

1. Pomocí ikony home se přepněte do základního systémového launcheru (pokud první tapnutí spustí Favorites (Oblíbené), musíte tapnout ještě jednou. Používáte-li nějaký nestandardní launcher, budete jej muset opustit (např. v ZLauncheru volba App -> Exit).
2. Tapněte na ikonu menu
3. Nyní ze zobrazeného menu zvolte App -> Info...
4. Ve spodní části displeje přepněte na volbu Version.
5. Najděte aplikaci Graffiti. Pokud u této položky přímo v názvu není žádné číslo, je váš přístroj vybaven technologií Graffiti 1. Pokud je celý název "Graffiti 2", je váš přístroj vybaven technologií Graffiti 2.

created by banan.cz

created by banan.cz