skok na obsah  banan webhosting

Sqely RS

Historie:


První PALMy byly vystavěny na procesorech Dragonball, uživatelům nabízely pouze černobílý dotykový display s rozlišením 160x160 bodů a aktivní plochou zvanou Grafitti™ na vkládání znaků.
Na dnešní dobu měly docela malou pamět na svou dobu ji měly opravdu hodně velkou a to (0,5 - 1 MB) Velká chyba však byla v tom, že nešla rozšířit externí pamětí.

Současnost:


Současné modely těchto PDA mají výkoný mikroprocesor firmy Intel XScale s minimální frekvencí 200 MHz. Standardem se stal barevný display s rozlišením 320x480 nebo 320x320 bodů s 65 536 barev.

Velikost paměti RAM začíná u low-end modelů na 32MB a končí použitím pevného disku o kapacitě 4GB u modelu LiveDrive. Většině modelů umožňuje se světem komunikovat vestavěná IrDA, Bluetooth™ rozhraní, u vyšších modelů pak ještě Wifi. Existují i zařízení kombinující PDA s mobilním telefonem jinak nazývané Smartphone (Treo 270/600/650/680), které mají velmi intuitivní ovládání. Také vkládání znaků přes Grafitti™ plošku je intuitivní a je funkční i pro české akcentované znaky.

Budoucnost


palmOne - vývoj zařízení používajících PalmOS (model Treo 700 funguje na konkurenčním Windows Mobile). Firma následně odkoupila práva na zdrojový kód OS 5.4 Garnet, který může pro vlastní potřebu upravovat. Následovalo přejmenování společnosti na Palm Inc.. Nejnovějším uvedeným modelem je Treo 680. V průběhu roku 2007 se očekával příchod nového hi-end smartphonu a i přes upadající zájem o kapesní počítače následovník T|X. Tento následovník je Tungsten TX.

PalmSource - vývoj současného OS 5.4 Garnet, přičemž byla vytvořena i verze 6, která však nikdy nebyla použita v žádném reálném zařízení. Po pohlcení firmou Access je veškerá snaha soustředěna především na vývoj operačního systému postaveného na GNU/Linuxu.

created by banan.cz

created by banan.cz